STEFANO RICCI İLKBAHAR-YAZ 2020 KOLEKSİYONU

"King of A Day"


Bourbonlu Charles, Versailles Sarayı ile rekabet edebilecek bir saray istiyordu ve bu hayalini gerçekleştirmek için mimarı Luigi Vanvitelli ile 1200 odalı, içinde çok sayıda çeşme ve göletler içeren 20 hektarlık bir bahçeye sahip bir proje için anlaştı. Stefano Ricci Kreatif Direktörü Filippo Ricci, bu görkemli sarayı şu şekilde tanımlıyor: "Mermer kesimler, altın kaplamalar ve doğa ile iç içe patika yolların yarattığı muhteşem yapı, detaylara verilen büyük önemi gösteriyor. Hiçbir noktası şansa bırakılmadan, mükemmel bir armoni ile inşa edilen yapı; bugün, İtalyan sanatının gururlu bir parçası olarak zengin mirasın içerisinde kendine yer buluyor". 

 

Stil


Stefano Ricci erkeği, hayat kalitesinin en saf şekilde öne çıkartıldığı, İtalya'nın ihtişamlı güzelliğine atıfta bulunan bu şekil ve geometri dengesi içerisinde asaletini koruyarak bir gün boyunca kral olma hayalini hayata geçiriyor. İnce çizgili takım elbiselerden renkli trikolara, yeni kumaşlardan ultra-hafif teknik ipeklere ve el emeği ile hazırlanmış muhteşem gece giysilerine kadar her kıyafet ve aksesuar, çağdaş bir zarafeti yansıtıyor.


Koleksiyondaki her parça, güzelliğin ve şıklığın temsilcisi olmak isteyen dünya vatandaşı erkekler için adeta bir şaheser özelliği taşıyor. Gerçek lüksün en önemli erkek giyim markası olan STEFANO RICCI, nesillere yayılan çağdaş bir stili temsil etme kararlılığıyla asil malzemelere ve kusursuz, hafif ve rahat kesimlere odaklanıyor.


Koleksiyonun öne çıkan parçalarından yün-ipek karışımı, iki düğmeli takım elbise; efsanevi altın rengi astarı, Ricci mavisi ve bej-mavi ince çizgileriyle keten görünümlü dokuma özelliğine sahip. Peak lapel yakalar, gizli logolu rutenyum düğmeler, daha rahat fitler için descontructed ceketler ve maksimum pratiklik için eşofman takımları koleksiyonun önemli parçalar arasında yer alıyor. STEFANO RICCI, buğday sarısı napa deri cekeleri ve ultra ince krokodil montları, özel tasarımlı ipek astarlar ile süslüyor. Ultra-hafif iplikler ve mikro tasarımlar ile hazırlanmış trikolar, markanın imzası özelliğini taşıyan kartal işlemeli tişörtler, krokodil detaylı üç düğmeli pololar, İlkbahar ve Yaz aylarının aradığı rahatlık havasını en iyi şekilde yansıtıyor. 


Buna rağmen markanın DNA'sı ayrıntılarda gizlenmeye devam ediyor. Krokodil loaferlardan klasik deri ayakkabılara, Buffalo boynuzu gözlüklerden elmas tokalı kemerlere ve diğer deri ürünlere kadar tüm koleksiyon, özel jetler ve süper yatlardaki gezginlere uygun şekilde tasarlanmış. Her koleksiyonda daha ikonik hale gelen deri giysiler, "Bambu" desenli nakışlarla süslenmiş. Çok değerli kol düğmelerinin zarafetini yansıtan Fransız manşetli, tasarım harikası gömlekler ve kravatlar kullanılan kumaşların kalitesini ön plana çıkartıyor.


Japon pamuğuyla üretilmiş jeanler ve kontrast renklerin yakalandığı yamalı pantolonlar ile ipeğin uyumu; ikonik SR logosu detaylı sırt çantalarıyla mükemmel bir takım oluşturuyor. İtalyan güzelliğine övgü niteliği taşıyan, alev kırmızı, buğday sarısı, galaktik mavi, çöl beji ve parlak beyaz renklerin öne çıktığı koleksiyon, sarayın neoklasik süslemelerinde kendini muhteşem bir şekilde yansıtıyor.Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.